Poradnia

Aktualności

 • PIĘKNY UMYSŁ - kolejna edycja 9 września 2018

  Szanowni Państwo,

  w nawiązaniu do ubiegłorocznych szkoleń i warsztatów w ramach projektu „PIĘKNY UMYSŁ” - program edukacyjny obejmujący tematykę zapobiegania występowaniu zaburzeń psychicznych realizowanych przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, przesyłamy ofertę z warsztatami, jakie realizujemy w tym roku w dniach: 01.09.2018r. -  31.12.2018r.

  Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Bydgoszcz.

  Prosimy o zapoznanie się z cyklem szkoleń adresowanych dla młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz kontakt z koordynatorem działań, w celu umówienia tematyki i dnia szkolenia.

   

  Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
  Centrum Usług Społecznych
  Wyższa Szkoła Gospodarki
  85-229 Bydgoszcz
  ul. Garbary 2
  tel. 52 5670795 Poradnia
  tel. 52 5670798 biuro CUS

  czytaj dalej
 • OFERTA PRACY 26 lutego 2018

  czytaj dalej
 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ AUTYZMU 3 grudnia 2017

  Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenia. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby. Podczas Europejskiego Tygodnia Autyzmu, w prawie wszystkim miastach w Polsce prowadzone są różnego rodzaju konsultacje i warsztaty dla wszystkich, którzy wyrażają chęć poszerzenia wiedzy w tej tematyce. 

  czytaj dalej
 • PIĘKNY UMYSŁ - PROJEKT 2 października 2017

  Centrum Usług Społecznych wraz z Akademickim Centrum Medycznym pozyskało fundusze, dzięki którym pragnie zaprosić do udziału w projekcie realizowanym ze środków Urzędu Miasta Bydgoszcz. Zasadniczym celem tegoż zadania jest profilaktyka zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Projekt skierowany jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i nauczycieli, pedagogów, psychologów. Warsztaty i konsultacje prowadzić będą specjaliści: psycholog kliniczny, dietetyk, pedagog, terapeuta. Całość przedsięwzięcia jest całkowicie bezpłatna, może być realizowane np. w formie warsztatów dla całej klasy, czy też jako część szkoleniowa Rady Pedagogicznej.
  Więcej informacji na ulotce oraz pod numerem telefonu: 691 863 111

  yes PROGRAM PIĘKNY UMYSŁ

   

  czytaj dalej